Navštivte Baťův kanál

Napajedla

Zavítáte-li k nám, určitě nezapomeňte navštívit Baťův kanál, který nabízí spoustu možností plavby, vodní turistiky i cykloturistiky.

Baťův kanál je historická vodní cesta vybudovaná v letech 1935–1938 v délce 52 km, která spojovala Otrokovice s Rohatcem.

Částečně vede po řece Moravě, jinak uměle vyhloubenými kanály s řadou pohyblivých jezů, plavebními komorami a dalšími vodními stavbami.

Jako návštěvníci Baťova kanálu si můžete vypůjčit malou loď či hausbot nebo si můžete vybrat plavbu na výletní lodi. Pro plavbu na lodi či hausbotu nepotřebujete žádné oprávnění, v půjčovnách lodí vás kvalifikovaná obsluha řádně proškolí.

Aktuální jízdní řád lodi Morava naleznete ZDE.

Cyklovýlety vhodné pro rodiny s dětmi

Napajedla

Pro nenáročnou cyklistiku je ideální cyklostezka podél Baťova kanálu, která je dlouhá více jak 80 km a vede z Kroměříže až do Hodonína.

Je vhodná jak pro rodiny s dětmi, turisty, cyklisty, in-line bruslaře, seniory i tělesně postižené, kteří jistě ocení takřka absolutní rovinu a přehledný terén.

Cyklostezka podél Baťova kanálu je napojena na cykloturistické trasy vedoucí do Chřibů, Hostýnských vrchů či Bílých Karpat, které nabízejí různorodé terény a zajímavé cíle. Díky napojení stezky na další cykloturistické trasy můžete pohodlně na kole navštívit například zámek Buchlovicehrad BuchlovArcibiskupský zámek a zahrady v KroměřížiVelehradArcheoskanzen Modrávinné sklepy v Mařaticích nebo Uherské Hradiště. Navíc na stezku navazuje i síť oblíbených Moravských vinařských stezek.

Vybrané cyklookruhy v okolí Napajedel jak pro silniční, tak pro MTB cyklistiku najdete v mapové aplikaci. V levém horním rohu stačí vybrat z nabídky, jak by Váš cyklovýlet měl vypadat.

V případě, že s sebou nemáte kolo vlastní, není problém si ho půjčit v Napabike.